Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Rikthehet “Pirati”, Vedat MURIQI fluturon mbi të gjithë dhe tund rrjetën në Spanjë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rikthehet “Pirati”, Vedat MURIQI fluturon mbi të

Vedat Muriqi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në Spanjë. Sulmuesi dardan shënoi golin e barazimit në minuten e 53' në ndeshjen që po luhet aktualisht mes Real Valladolit dhe Mallorcas.

Një krosim nga e djathta e Pablo Maffeos gjeti në zonë shtatlartin kosovar që fluturoi mbi të gjithë për të dërguar më pas topin në rrjetë.

Ky është goli i tij i 11-të deri tani në 25 ndeshje të zhvilluara.  Pas pauzës së Kombëtareve, Pirati rikthehet me gol në kampionat duke shuar mallin e tifozëve të Mallorcas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga