Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Remuntada e Real Madrid, Benzema i "udhëheq" drejt fitores. El Clasico në finale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Remuntada e Real Madrid, Benzema i "udhëheq" drejt

Real Madrid 3-1 Atletico Madrid

(Rodrygo 79', Benzema 104', Vinicius 120'/ Morata 19')

Copa del Rey

Gjysmëfinale

Stadiumi: Santiago Bernabeu

Ndeshja: Një 90 minutësh spekakolar në Spanjë me derbin madrilen që dhuron emocione. Pas pjesës së parë ku Atletico e pa veten në avantazh, Reali shtoi forcat në sulm duke hedhur në fushë edhe Rodrygon.

Pikërisht nga këmbët e brazilianit do të vinte goli i barazimit që do të ishte një gol për kornizë. Sulmuesi driblon këdo që i del përpara dhe në fund tund rrjetën. Ne Extra-Time, Benzema do te shenonte në minuten e 104 ndersa golin e fitores do e shenonte Vinicius ne frymen e fundit per te derguar Realin ne finale ku e pret Barcelona ne nje El Clasico dritheruese.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Nacho, Militao, Rudiger, Mendy; Modric, Camavinga, Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius. Trajner: Carlo Ancelotti

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Molina, Savic, Hermoso, Mandava; Correa, Koke, De Paul, Lemar; Griezmann, Morata. Trajner: Diego Pablo Simeone

Golat e ndeshjes:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga