Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Real Madrid “shëtitje” me Elchen, shkëlqen Benzema, Modric rikthehet te goli. Shumë larg nga Barcelona

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Real Madrid “shëtitje” me Elchen, shkëlqen Benzema,

Real Madrid 4-0 Elche

(Asensio 8’, Benzema 31’p, 45'p, Modric 80')

La Liga

Java 21

Stadiumi: Santiago Bernabeu

Ndeshja: Aspak e vështirë për Real Madrid ndaj Elche teksa i mposhti në shtëpi me rezultatin 4-0. Supergoli i Asensio, dy penalltitë e Benzema dhe trekëndëshi i Luka Modric dhuruan një fitore të bukur përballë publikut madrilen. Los Blancos shkon në kuotën e 48 pikëve por janë shumë larg Barcelonës kryesuese me plot 8 pikë përpara. Ndeshja e rradhës është ajo ndaj Osasuna në transfertë.

Formacionet Zyrtare:

Real Madrid (4-3-3): Lunin; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Valverde, Camavinga, Ceballos; Asensio, Benzema, Rodrygo

Elche (3-5-2): Badia; Gonzalez, Roco, Magallan; Angel, Guti, Gumbau, Fidel, Clerc; Nteka, Ponce

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga