Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Real Madrid & Manchester City bëjnë detyrat dhe kapin çerekfinalen, s'ka surpriza nga Leipzig e Copenhagen

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Real Madrid & Manchester City bëjnë detyrat dhe kapin

Champions League: Raundi 1/16 - Sfidat e kthimit

Real Madrid dhe Manchester City janë dy ekipet e rradhës që sigurojnë biletën për çerekfinalen e UEFA Champions League. Dy gjigantët europian kaluan Leipzig e Copenhagen dhe bëjnë detyrën duke shkuar në fazën tjetër.

Anglezët nuk e diskutuan për asnjë moment kualifikimin teksa likuiduan që në 45 minutat e para danezët me rezultatin 3-1, aq sa fituan edhe në sfidën e parë. Akanji, Alvarez dhe Haaland ishin autorët e golave.

‘Los Blancos’ nga ana tjetër përjetoi një ndeshje me vuajtje ndaj gjermanëve të cilët patën më shumë shanse shënimi në Bernabeu. Vinicius i dha avantazhin madrilenëve, por 3 minuta më vonë Orban do të rikthente baraspeshën. Ndeshja do të mbyllej 1-1 dhe spanjollët avancojnë falë fitores 0-1 në Gjermani.

Real Madrid 1-1 Leipzig

(Vinicius 65' / Orban 68')

Real Madrid (4-4-1-1) : Lunin; Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy; Valverde, Tchouaméni, Kroos, Camavinga; Bellingham; Vinicius.

Leipzig (4-4-2) : Gulacsi; Henrichs, Lukeba, Orban, Raum; Olmo, Haidara, Schlager, Simons; Openda, Sesko.

Goli i Vinicius: VIDEO

Goli i Orban: VIDEO

Manchester City 3-1 Copenhagen

(Akanji 5', Alvarez 9', Haaland 45' / Elyounoussi 29')

Manchester City (3-2-4-1) : Ederson; Akanji, Dias, Gvardiol; Rodri, Kovacic; Lewis, Nunes, Alvarez, Bobb; Haaland.

Copenhagen (5-3-2) : Grabara; Ankersen, Jelert, Vavro, McKenna, Diks; Froholdt, Oskarsson, Clem; Elyunoussi, Achouri.

Goli i Akanji: VIDEO

Goli i Alvarez: VIDEO

Goli i Elyounoussi: VIDEO

Goli i Haaland: VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga