Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Plagosje me thikë dhe shumë të lënduar, përplasje e rëndë mes tifozëve të Napolit dhe Romës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Plagosje me thikë dhe shumë të lënduar,

Aktet e dhunshme të tifozëve të Napolit mbrëmjen e djeshme janë dënuar ashpër nga klubi. Sjellja e tyre cilësohet si një akt tepër i rëndë pasi terrorizon shumë njerëz, ashtu siç ndodhi dhe në autostradën A1, ku kishte dhe njerëz totalisht të huaj.

Thirrja e klubit është për Ministrin e Brendshëm, Matteo Piantedosi që duhet të marrë masat e duhura dhe drastike për të evituar këto përplasje. Shembull nga klubi napoletan është marrë dhe Anglia e viteve 80’ ku krahasuar me atë akutale, shihet si më i sigurti dhe më spektakolar në botë.

15 minuta luftë e ashpër mes ultrasve të Romës dhe Napolit ku mes të plagosurve, ka qenë dhe një tifoz i Romës i cili është plagosur me thikë në këtë përballje. Aksi i autostradës A1 u mbyll për më shumë se 50 minuta. Policia ka identifikuar 115 prej tyre, ku të gjithë ishin kryeqytetas, ndërsa në anën tjetër 80 persona janë identifikuar si ultras të Napolit.

VIDEO:

 

 

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga