Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Përplasja mes dy tifozërive, zbulohet zanafilla dhe PAMJE të dhunës në Reps

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Përplasja mes dy tifozërive, zbulohet zanafilla dhe PAMJE

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në përfundim të ndeshjes së kampionatit shqiptar të futbollit, Vllaznia – Tirana. Tifozë të të dy palëve janë përplasur në Reps duke krijuar një kaos të vërtetë në rrugë.

Raportimet e fundit kanë zbuluar edhe zanafillën e kësaj ngjarjeje e cila nisi në një vend pushimi në Reps ku tifozët shkodranë kanë zbritur nga autobusi duke ofenduar ata tiranas. Situata më pas eskaloi edhe me reagimin e mbështetësve kryeqytetas, ku të dyja palët janë përplasur me sende të forta.

Në videon e publikuar nga BalkanWeb dhe vetë tifogrupi bardheblu “Tirona Fanatics” shihen pamje të dhunës që nuk i shkon aspak për shtat lojës më të bukur në botë. Këto ngjarje duhet të qëndrojnë jashtë futbollit, i cili duhet të përcjellë vetëm mesazhe paqeje.

KUJDES!!! Video e mëposhtme përmban fjalor të papërshtatshëm dhe joetik*

Video e marrë nga ©Credits youtube.com/@VideoBalkanWeb:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga