Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Pas Ilir Dajës, Dinamo Zagreb ndëshkohet dhe nga sulmuesi shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Pas Ilir Dajës, Dinamo Zagreb ndëshkohet dhe nga sulmuesi

Indrit Tuci vazhdon të shënojë në elitën e futbollit korat. Ekipi i tij, Lokomotiva e Zagrebit po luan aktualisht përballë Dinamo Zagrebit. Ekipi i shqiptarit po udhëheq momentalisht me rezultatin 0-1.

Autori i golit ishte pikërisht sulmuesi kuqezi i cili shënoi një gol mjaft të bukur me parabël. Në minutën e 4-të të sfidës, Tuci u gjend përballë portierit dhe arriti të tundte rrjetën.

Duket se shqiptarët janë kthyer në “makth” për Dinamon e Zagrebit. Pasi Ilir Daja e mposhti në “Fadil Vokrri” është radha e sulmuesit shqiptar që ta ndëshkojë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga