Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Partizani e donte për të zëvëndësuar SKUKËN, sulmuesi i Kombëtares e bën “sefte” në debutim me ekipin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Partizani e donte për të zëvëndësuar

Eros Grezda u transferua në merkaton e janarit në Hungari te ekipi i Zalaegerszegi pasi mbylli aventurën e tij në Turqi me Manisan. Ky ishte një rikthim për sulmuesin teksakishte lujatur i huazuar aty në vitin 2020.

Ditën e sotme, 27-vjeçari ka debutuar me fanellën e re dhe është bërë menjëherë protagonist duke shënuar gol në debutim. Në minutën e 32-të, pas një krosimi Grezda do të dërgonte topin në rrjetë me një goditje me kokë.

Para transferimit në Hungari, për Grezdën, i cili ndodhej në Shqipëri, u interesua edhe Partizani pas shitjes së Skukës por në fund nuk u arrit marrëveshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga