Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Nuk u thërrit nga Kombëtarja, Ernest MUÇI “përshëndet” me një gol nga toka polake

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nuk u thërrit nga Kombëtarja, Ernest MUÇI

Ernest Muçi ishte një nga emrat surprizë që nuk figuronte në listën e parë të trajnerit Sylvinho për Kombëtaren shqiptare për ndeshjen e parë kualifikuese të Euro 2024 ndaj Polonisë më 27 mars. Gjithsesi trajneri barzilian shpjegoi se ka nën vëzhgimin e tij plot 70 lojtarë shqiptar dhe Muçi e lojtarë të tjerë që nuk u thirrën janë pjesë e kësaj liste.

Ditën e sotme, Legia zhvilloi një miqësore ku sulmuesi shqiptar gjeti rrugën e rrjetës. Një gol nga toka polake, aty ku kuqezinjtë do të shkelin mbrëmjen e së dielës ku do të zbresin nga avioni për t’ju drejtuar hotelit.

Sëbashku me Muçin, në lojë është edhe një tjetër ish i Tiranës, mesfushori Jurgen Çelhaka që këtë sezon po has shumë vështirësi në gjetjen e minutave.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga