Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Nuk ka fund drama në "Niko Dovana", Dinamo merr fitore për "infarkt" ndaj Kukësit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nuk ka fund drama në "Niko Dovana", Dinamo merr fitore

Dinamo City 3-2 Kukësi

Dinamo ka mposhtur Kukësin mes spektaklit të 5 golave, në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të të “Abissnet Superiore”. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Niko Dovana” përfundoi me fitoren 3-2 të dinamovitëve.

Të parët që kaluan në avantazh, ishin pikërisht vendasit të cilët shënuan dy gola në dy minuta me anë Lorenco Vilësd dhe Denisson, duke mbyllur në avantazh të dyfishtë pjesën e parë.

Me nisjen e pjesës së dytë, Kukësi u tregua më kërkues duke barazuar ndeshjen në të njëjtën mënyrë si Dinamo. Dy gola në dy minuta edhe për Kukësin, për të cilët shënuan Rivas dhe Jongo sollën barazimin në “Niko Dovana”.

Teksa kur u mendua se gjithçka u mbyll, ishte kapiteni Hoxha që shënoi në minutën e 96’ duke përfituar edhe nga një dalje e gabuar e portierit të Kukësit, Angleos Tafas.

Me këtë fitore, Dinamo shkon në vendin e gjashtë në kuotën e 25 pikëve, ndërsa Kukësi mbetet në vendin e parafundit me 19 pikë të grumbulluara pas 21 javësh kampionat.

Superiore: Java 21

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Dorjan Maletaj

Formacionet zyrtare:

Dinamo (4-2-3-1): Sali; Marku, Behiratche, Hoxha, Lorran; Goudiaby, Smaçi; Zabërgja, Denisson, Vila; Kaçorri. Trajner: Dritan Mehmeti

Kukësi (4-3-3): Tafas; Dragoshi, Zhongo, Zenunaj, Reçi; Lleshi, Fejzaj, Motta; Salami, Rashiti, Solodovnikov. Trajner: Stavri Nica

Komenti minutë pas minute:

90+7' Nuk ka fund drama në "Niko Dovana", Dinamo merr fitore për "infarkt" ndaj Kukësit.

90+6' Gooool! Dinamo shënon golin për 3-2. (VIDEO)

86' Gooool! Jongo barazon rezultatin Në 2-2. (VIDEO)

84' Gooool! Carlos Rivas sjell shpresë te Kukës. (VIDEO)

74' Verilindorët vazhdojnë me goditjet në kuadrat, portieri dinamovit i pakalueshëm. (VIDEO)

60' Kukësi tenton golin, por Sali i thotë "JO". (VIDEO)

46' Starton pjesa e dytë e sfidës.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

38’ Solodovnikov nga e djathta hyn në zonë dhe pason në qendër, mbrojtja dinamovite largon sferën.

37’ I sapofuturi Rivas tenton të gjejë portën me një gjuajtje nga jashtë zonës, topi fluturon shumë lart mbi traversë.

31’ Rashiti gjuan nga 20 metra, sfera shkon lehtësisht në duart e Salit.

13' Gafë e mbrojtjes kuksiane, Denisson shënon gilin e dytë. (VIDEO)

12' Denisson asiston për Vilën dhe ky i fundit s'e ka të vështirë ta dërgojë në rrjetë me portën bosh. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja në Durrës, ekipet duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga