Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Nga mesi i Tifozave Kuq e Zi, Marin Mema: Bashkë, nga çdo pëllëmbë e trojeve shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nga mesi i Tifozave Kuq e Zi, Marin Mema: Bashkë, nga çdo
Shqipëria fitoi mbrëmjen e djeshme me rezultatin 2-0 përballë Polonisë. Një ndeshje e vlefshme për kualifikueset e europianit të 2024-ës. Një fitore që i jep shumë shpresa Kombëtares sonë për kualifikim drejt Gjermanisë. Një 3 pikësh që nuk erdhi vetëm nga protagonistët në fushë, por edhe nga lojtari i 12-të, ata që e përkrahin në çdo cep të botës Shqipërinë, Tifozat Kuq e Zi. Pikërisht në këtë tifogrup është anëtar edhe gazetari i mirënjohur Marin Mema, që me anë të një video të postuar tregon emocionet e përjetuar duke shtuar dhe mbishkrimin “Bashkë, nga çdo pëllëmbë e trojeve shqiptare!”.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Marin Mema (@marin.mema)

   
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga