Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Ndal topin me thembër dhe shënon, Sherif Kallaku “dhuron” spektakël në Rumani

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ndal topin me thembër dhe shënon, Sherif Kallaku

Sherif Kallaku shënon golin e parë me fanellën e Sepsi në Rumani. Ekipi ku aktivizohet shqiptari po luan momentalisht ndeshjen përballë Hermannstadt.

Sfidë e vlefshme për javën e 6-të të kampionatit rumun. Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar 1-0 dhe pikërisht ishte Kallaku ai që shënoi.

Pasi mori një krosim nga shoku ekipit, Kallaku ndali topin me thembër dhe goditi. Duke shënuar një gol mjaft interesant në minutën e 45-të dhe duke çuar skuadrën e tij në avantazh në dhomat e zhveshjes.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga