Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Napoli i frikshëm, fitore e pastër me Sassuolon dhe “zhduket” +18 nga Interi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Napoli i frikshëm, fitore e pastër me Sassuolon dhe

Sassuolo 0-2 Napoli

(Kvaratskhelia 12’, Osimhen 33’)

Serie A

Java 23

Stadiumi: Mapei

Ndeshja: Napoli merr një fitore të lehtë në letër por edhe në fushë teksa mposhti Sassuolon me rezultati ne pastër 0-2. 12 minuta nga fillimi i ndeshjes do të ishte benjamini i tifozëve, Kvaradona që do të shënonte një supergol ndërsa 12 minuta nga fundi i pjeses se pare, bomberi Osimhen do të habiste të gjithë me golin nga këndi i pamundur.

Mbrojtësi dardan, Rrahmani do të dhuronte asistin për sulmuesin nigerian. Nedim Bajrami deri tani nuk ka gjetur shumë hapsira, kjo edhe për shkak se Napoli është i pandalshëm këtë sezon. Napoletanët shkojnë kështu në kuotën e 62 pikëve, plot 18 më shumë nga Interi i vendit të dytë që do të luajë nesër përballë Udineses.

Formacionet Zyrtare:

Sassuolo (4-3-3): Consigli; Zortea; Erlic; Tressoldi; Rogerio; Matheus; Lopez; Fratessi; Bajrami; Lauriente; Defrel. Trajner: Alessio Dionisi

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo; Rrahmani; Kim; Olivera; Anguissa; Lobotka; Elmas; Politano; Kvaratskhelia; Osimhen. Trajner: Luciano Spaletti

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga