Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Muriqi rikthehet në një idhull, fëmija injoron të gjithë për dardanin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Muriqi rikthehet në një idhull, fëmija injoron të
Vedat Muriqi është rikthyer në idhullin e të gjithë tifozëve të Mallorcas. Sulmuesi dardan i cili regjistron disa shifra të frikshme në La Liga, tashmë shihet si një shembull dhe nga fëmijët. Muriqi ka arritur që në 13 ndeshje në këtë sezon të realizojë 8 gola dhe 1 asist, shifra tepër të lakmueshmë për shumë sulmues, pasi Mallorca renditet në vendin e 11-të në La Liga. Një video tepër interesante është shpërndarë në rrejtet sociale nga klubi i Mallorcas. Ndërkohë që lojtarët dalin nga seanca stërvitore një fëmijë shihet teksa kalon të gjithë lojtarët e tjerë duke kërkuar një foto vetëm me Muriqin. VIDEO:
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga