Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ MILAN "fluturon" me LEAO - MAIGNAN, kuqezinjtë i tregojnë Napolit ADN-n e Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ MILAN "fluturon" me LEAO - MAIGNAN, kuqezinjtë i

Napoli 1-1 Milan (Osimhen 93' / Giroud 43')

Champions League

Raundi 1/8: Ndeshja e kthimit

Stadiumi: Maradona

Formacionet Zyrtare:

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui; Ndombele, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajner: Luciano Spalletti

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo; Tonali, Krunic; Diaz, Bennacer, Leao; Giroud. Trajner: Stefano Pioli

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja, Milani shkon në gjysmëfinale.

90+3' Osimhen barazon, 2 minuta shpresë për Napolin.

82' Mike MAIGNAN bën heroin, pret penalltinë e Kvaratskhelias.

75' RRAHMANI jep edhe sforcon e fundit, afrohet me golin dhe më pas largohet i dëmtuar.

58' Kvaratskhelia driblon mes Krunic e Calabria, futet në zonë, godet me të majtën por topi shkon mbi tranversë.

46' Nis pjesa e dytë.

45+7' Mbyllet pjesa e parë.

43' ÇMENDET Rafael LEAOOOO, "djeg" fushën me sprint 60 metra dhe asiston për GIROUD.

36' Rafael LEAO "kopjon" Maldinin, ndërhyrje që vlen 1 gol nga portugezi.

28' GIROUD kërkon të ndreqë gabimin, sulmuesi tenton golin e parë por ndalet nga Meret.

22' GIROUD hedh poshtë mundësinë e artë, Milani shpërdoron një 11-metërsh.

13' Politano tremb Milanin, goditja e tij shkon ngjitur me shtyllën.

8' Kvaratskhelia tenton disa herë të driblojë duke rrezikuar në zonën kuqezi por deri tani goditjet e tij janë ndalur nga mbrojtësit dhe Maignan.

1' Fillon ndeshja, emocionet kaplojnë stadiumin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga