Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Manchester United e kthen në “shëtitje”, 3 gola dhe me “një këmbë” në finale

Shkruar nga NEWSPORT

Nottingham 0-3 Manchester United

(Rashford 6', Weghorst 45', Fernandes 89')

Carabao Cup

Gjysmëfinale

Formacionet Zyrtare:

Nottingham (4-3-1-2): Hennessey; Aurier, Worall, McKenna, Lodi; Danilo, Freuler, Gibbs-White; Scarpa; Sturridge, Johnson

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Martinez, Malacia; Casemiro, Eriksen; Antony, Fernandes, Rashford; Weghorst

Ndeshja: Manchester United fiton pastër me rezultatin 0-3 përballë Nottingham në një ndeshje të dominuar që nga minuta e parë. Supergoli i Rashford në fillim hapi rrugën për një ndeshje të kontrolluar lehtësisht nga Djajtë.

Pak para fundit të pjesës së parë, Weghorst do të shënonte edhe golin e tij të parë me fanellën e anglezëve ndërsa predha e Bruno Fernandes në minutën e 89’ do të vuloste përfundimisht ndeshjen. Me këtë fitore, United është me një këmbë në finale teksa ndeshja e kthimit në Old Trafford pritet të jetë pa histori.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga