Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kukësi rikthehet te fitorja pas 16 ndeshjeve, goli i Beshirajt 'ndez' shpresën e mbijetesës dhe 'zhyt' Laçin në "valle"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kukësi rikthehet te fitorja pas 16 ndeshjeve, goli i Beshirajt

Kukësi 1-0 Laçi

(Beshiraj 52')

Superiore: Java 27

Stadiumi: Kukës Arena

Arbitër: Albert Doda

Formacionet zyrtare:

Kukësi (4-2-3-1): Tafas; Selita, Zhongo, Lala, Reçi; Lleshi, Mingos; Salami, Hasaj, Beshiraj; Solodovnikov. Trajner: Bledar Devolli

Laçi (4-2-3-1): Dajsinani; Kurti, Dajko, Silva, Prodani; Manellari Kryeziu; Tresa; Ujka, Cordeiro; Sobowale. Trajner: Armando Cungu

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

75' Tensione në fushë, arbitri ndal lojën pas përplasjes së dy skuadrave. (VIDEO)

60' Ujka gjuan në kufij të zonës, por topi gjen murin e mbrojtjes kuksiane.

58' Krosim identik si goli, Solodovnikov godet me kokër, por gjen reagimin fantastik të Dajsinanit. (VIDEO)

52' GOL! Krosim i lartë drejt zonës dhe Zhongo e shtron para portës, aty ku Beshiraj se ka të vështirë ta dërgojë në rrjetë. (VIDEO)

48' Serxho Ujka rrezikon brenda zone, por goditja e tij shkon jashtë.

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

44' Salami driblon nga krahu i djathtë dhe pason për Mingos në kufij të zonës, mesfushori godet me të parën me gjuajtjen që shkon mbi traversë.

39' Prodani gjuan nga distanca dhe Tafas bllokon topin i cili mbetet brenda zonës. Tresa godet jashtë, por kurbinasit pretendojnë për ndërhyrje të gabuar ndaj tij. Gjyqtari konsideron aksion të rregulltë (VIDEO)

34' Krosim vertikal për Beshirajn i cili brenda zone nuk koordinohet mirë duke humbuar shansin e goditjes. (VIDEO)

28' Pretendim për penallti nga kurbinasit, mbrojtësi i Kukësit duket sikur prek topin me dorë, por gjyqtari vijon lojën (VIDEO)

18' Krosim nga këndorja dhe topi devijohet duke përshkuar pasqyerën e portës, por kuksianet nuk ia dalin ta shtyjnë në rrjetë. (VIDEO)

14' Manellari tenton vertikalizimin për Cordeiron brenda zone, por braziliani nuk arrin te topi.

1' Fillon ndeshja, skuadrat duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga