Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kukësi “i falet” La Torres, verilindorët mposhtin Erzenin dhe fillojnë largimin nga “zona e ftohtë”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kukësi “i falet” La Torres, verilindorët mposhtin

Abissnet Superiore,  java e 7-të

KUKËSI – ERZENI 2 – 1 (La Torre 67', 87' / Maliqi 31')

Kukësi ia ka dalë të triumfojë në shtëpi përballë Erzenit. Në ndeshjen e vlefshme për javën  e 7-të të Superiores, verilindorët fituan me përmbysje 2-1 përballë shijakasve. Erzeni kaloi në avantazh me Maliqin, por La Torre përmbysi gjithçka në pjesën e dytë në “Kukësi Arena”.

Me këtë fitore dhe 3 pikësh mjaft të rëndësishëm, Kukësi shkon në vendin e 9-të me 7 pikë, ndërsa Erzenu mbetet në vendin e 6-të me vetëm 1 pikë më shumë se verilindorët.

Stadiumi: “Kukës Arena”

Arbitër: Eldorjan Hamiti

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Tafas, Lala, Lamçe, Zogos, Reci, Abdou, Momoh, Karlos, Basha, Rashiti, Kango. Trajner: Stavri Nica

Erzeni: Hasanbelli, Maliqi, Sadiki, Atanda, Kacbufi, Peposhi, Alba, Kahrimanoviç, Migone, Meçja, Mihana. Trajner: Alfred Deliallisi

Komenti mimutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja, Kukësi mposht Erzenin me rezultatin 2-1.

87' GOOOOOOL!!!! Përmbyset gjithçka, La Torre shënon përsëri

67' GOOOOOOOL!!! La Torre vendos baraspeshën

61' Kukësi pranë golit të barazimit, por fati ishte me shijakasit

46' Starton pjesa e dytë e ndeshjes.

45+1' Përfundon pjesa e parë. Erzeni kryeson minimalisht.

36' Kukësi pranë barazimit me një super goditje, portieri i vjen në ndihmë Erzenit

31' GOOOOOOL!!!! Bekim Maliqi kalon Erzenin në avantazh

25' Erzeni 'zgjohet' dhe tenton golin e avantazhit

11' Kukësi kërkon golin nga goditja e dënimit, por gjuajtja shkon jashtë

1’- Shkelmohet topi i parë në “Kukës Arena”, Kukësi dhe Erzeni zbresin në fushë vetëm për 3 pikët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga