Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kosova nuk ia del në Hungari, trajneri Foda pëson humbjen e parë me Dardanët

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kosova nuk ia del në Hungari, trajneri Foda pëson humbjen e

Kosova mposhtet nga Hungaria në miqësoren e zhvilluar në Budapest. Dardanët humbën me rezultatin e pastër 2-0 me të dy golat që u shënuan në pjesën e dytë.

Fillimisht ishte ylli i Liverpool, Dominik Szoboszlai që do të zhbllokonte rezultatin në minutën e 58’, ndërsa në të 86’ ishte Nagy që vulosi fitoren e vendasve.

Trajneri Franco Foda pëson kështu humbjen e parë në drejtimin e Kosovës. Dardanët mbyllin miqësoret e marsit me një fitore ndaj Armenisë dhe disfatë ndaj Hungarisë.

GOLAT: (VIDEO) + (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga