Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kastrioti dominon por nuk ia del, krutanët ndajnë nga 1 pikë me Flamurtarin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kastrioti dominon por nuk ia del, krutanët ndajnë nga 1

KASTRIOTI 0-0 FLAMURTARI

Flamurtari ka marrë një pikë të mundimshme përballë Kastriotit në transfertë. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Redi Maloku”, të besuarit e Emiliano Çelës nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0.

Një sfidë që u dominua nga Kastrioti, me këta të fundit që krijuan pafund raste, por portieri Teqja ishte në formë duke bllokuar çdo goditje.

Nga minuta e 82’, Flamurtari gjithashtu mbeti me 10 lojtarë pasi Krivicic u ndëshkua me karton të kuq për shkak të sjelljeve antisportive.

Kategoria e Parë: Java e 3-të

Stadiumi: Redi Maloku

Arbitër: Klodian Shahini

Formacionet Zyrtare:

Kastrioti: Malaj, Neziri, Baruti, Doseh, Musaj, Saliaj, Kuka, Kodra, Çela, Diamanti, Zani; / Trajner: Ramadan Ndreu

Flamurtari: Teqja, Ilieski, Imami, Deliaj, Berisha, Hasa, Krivicic, Pjeshka, Vucaj, Zogaj, Mrdja; / Trajner: Emiliano Çela

82' Flamurtari mbetet me 10 lojtarë, Krivicic ndëshkohet me të kuq

74' Aldo Teqja protagonist, "gardiani" i Flamurtarit i mohon golin kundërshtarëve

70' Aksion i rrezikshëm nga krutanët, por portieri i Flamurtarit kontrollon pa probleme

56' Kastrioti në kërkim të golit, portieri Teqja në gatishmëri

52' Protesta nga krutanët, Kastrioti kërkon 11-metërsh

44' Flamurtari tenton, por mbrojtja krutane është e vëmendshme

18' Kastrioti pranë golit, por Aldo Teqja pozicional

1' Nis sfida midis Kastriotit dhe Flamurtarit në stadiumin "Redi Maloku"

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga