Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ "It's Not Coming Home", Franca mposht Anglinë dhe vazhdon misionin për mbrojtjen e fronit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ "It's Not Coming Home", Franca mposht Anglinë dhe

Angli 1-2 Francë (Kane 54' p/ Tchouameni 17', Giroud 78')

Kupa e Botës Katar 2022

Çerek-finale

Stadiumi: Al Bayt

Gjyqtar: Wilton Pereira Sampaio (Brazil)

Formacionet Zyrtare:

ANGLIA (4-3-3) – Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Rice, Bellingham; Saka, Kane, Foden. Trajner: Gareth Southgate

FRANCA (4-2-3-1) – Loris; Kounde, Varane, Upamecano, Theo; Tchouameni, Rabiot; Dembele, Griezmann, Mbappe; Giroud. Trajner: Didier Deschamps

Komenti minutë pas minute:

90+11' Mbyllet sfida, Franca shkon ne gjysemfinale

90+11' Rashford ka ne kembet e tij fatin e Anglise por centimetrat e ndajne nga lavdia

84' Theo Hernandez shkakton penallti por Harry Kane gabon gjithcka

78' Olivier Girouuuuud, eshte ai shpetimtari i Frances, rikthehet avantazhi

72' Minuta te mira per Angline, Shaw deperton ne krahun e majte dhe shtron nje top ne zone qe per pak mberrihet nga Saka, largon Theo por me fat pasi mund te ishte edhe nje autogol

70' Goditje standarte per Angline, Kroson Henderson dhe godet Maguire por topi shkon ngjitur me shtyllen

60' Deprton ne zone Bukayo Saka por goditja eshte e lehte per portierin Lloris

54' Tchouameni shkakton penallti, Harry Kane e kthen ne gol, barazohet rezultati

48' Tjeter rast per gol nga Anglia, Maguire fiton duelin ajror dhe godet lehte topin qe i shpeton portierit Loris por me pas nuk ndjekin sulmuesit anglez

47' Anglia menjehere ne sulm, Bellingham godet nga jashte zones por Lloris shpeton Francen

46' Nis pjesa e dyte

45+5' Mbyllet pjesa e pare, Franca ne avatnazh

29' Goditje e fuqishme nga Kane jashte zones por pret portieri Lloris

25' Pretendime per penallti nga anglezet, Knae rrezohet ne kufij te zones por VAR nuk akordon penallti

22' Kaos ne zonen franceze, Anglia rrezikon Gjelat

20' Goditje denimi per Angline prane vijes se zones, godet Shaqw por qendrore per portierin Lloris

17' Gooool, shenon Franca, Tchouameni shkund rrejten e Anglise

11' Goditja e pare ne porte, Giroud tenton me koke por pret portieri Pickford

1' Nis ndeshja, ekipet ne kerkim te fitores, ne gjysem-finale i pret Maroku

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga