Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Interi bën "ligjin" në Portugali, Barella dhe Lukaku bëjnë zikaltërit të ëndërrojnë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi bën "ligjin" në Portugali, Barella dhe Lukaku

Benfica 0-2 Inter

UEFA Champions League

Raundi 1/8: Ndeshjet e para

Stadiumida Luz

Formacionet Zyrtare:

Benfica (4-2-3-1): Vlachodimos; Gilberto, A. Silva, Morato, Grimaldo; Florentino, Chiquinho; Joao Mario, Aursnes, Rafa Silva; Ramos. Trajner: Roger Schmidt

Inter (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Dimarco; Lukaku, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon ndeshja.

82' Romelu LUKAKUUU, Inter dyfishon avantazhin me 11-metërsh

66′ E pabesueshme çfarë humbet Mkhitaryan. Aksion model i Interit, por nuk finalizohet me sukses nga mesfushori armen.

56' Rrëmujë e madhe në zonën zikaltër, Benficaën e ndajnë centimetrat nga goli i barazimit

51' Krosim perfekt dhe goditje në cepin e portës, Bastoni - Barella kalojnë në avantazh Interin

46' Nis pjesa e dytë.

45' Mbyllet pjesa e parë.

42′ Minuta mjaft të mira mjaft të mira për Interin. Dimarco nga e majta provon të shërbejë në qendër të zonës, por Lautaro Martinez kapet në kundra kohë.

41′ Dimarco provon të surprizojë portierin e Benficas me një predhë nga goditja e këndit! Shpëtojnë për mrekulli vendasit.

39′ Sërish rrezikshëm Interi. Barella harkon një top fantastik për Dzekon brenda zonës, por sulmuesi nuk e arrin dot, duke sfumuar një mundësi  të mirë shënimi.

25' Predha e Acerbit, mbrojtësi italian “flirton” me eurogolin

19' Goditje fluturimthi nga Joao Mario por topi shkon mbi tranversë.

13′ Florentino provon me një gjuajtje nga distanca, tentativa e tij shkon mbi kuadrat.

9′ Krosim i Dimarcos nga e majta për Dzekon, sulmuesi boshnjak prek topin me kokë, por nuk koordinohet siç duhet, sfera shkon jashtë kuadratit.

7′ Goditje e parë nga këndi e fiton Interi, por pa rrezik në portën e skuadrës portugeze. Harkimi i Brozovic shkon jashtë kuadratit.

5′ Duel i luftuar, me të dyja skuadrat që e kanë përqëndruar ndeshjen në mesfushë.

1' Fillon ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga