Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Gazetari sulmon trajnerin e Iranit, përgjigjia e tij heshtë të gjithë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gazetari sulmon trajnerin e Iranit, përgjigjia e tij heshtë

Kupa e Botës në Katar 2022 është vetëm 3 ditë larg startit të saj. Një event që kritikat ndaj tij s’kanë munguar, pasi shkak janë bërë të drejtat e njerëzve. Irani do të jetë një nga ekipet pjesëmarrëse, ku në grup ka Anglinë, Amerikën dhe Uellsin.

Në konferencën e parë për shtyp, trajneri i kombëtares së Iranit është sulmuar nga njëri prej gazetarëve në sallë. Kujtojmë që kombëtarja e Iranit është përfshirë në një çështje të madhe për FIFA-n ku dhe dorëzuan kërkesen për t’u përjashtuar nga eventi për shkak të të drejtave të femrave.

BISEDA:

Gazetari: "A ndiheni mirë që do të përfaqësoni një shtet si Irani në këtë Kupë Bote, që shtyp të drejtat e femrave?"

Carlos Queiroz (trajneri Iranit):  "Në cilin kanal punon ti?"

Gazetari: "Sky News."

Carlos Queiroz (trajneri Iranit):  "Sa më paguan mua ti që t’i përgjigjem kësaj pytje? Je një kompani private, sa më paguan ti mua? Fol me shefin tënd dhe në fundin e Kupës së Botës, unë do të jap ty përgjigjen në qoftë se ke një ofertë të mirë. Faleminderit."

Gazetari: "Ti thua që është një nder…"

Carlos Queiroz (trajneri Iranit):  "Jo, jo. Unë po them, që të përgjigjem kësaj pytje, mos vendos në gojën time fjalë që unë si kam thënë.  Unë po pyes kompaninë tënde, se sa më paguan mua për t’u përgjigjur asaj pytje. Okay."

Carlos Queiroz (trajneri Iranit):  "Unë mendoj që t’i duhet të fillosh të mendosh se çfarë ndodh me emigrantët në Angli gjithashtu. Shko mendo rreth kësaj."

 

VIDEO:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga