Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ “Frymëmarrje” për Liverpool, rikthehen te fitorja pas 4 ndeshjeve. Gakpo shënon golin e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “Frymëmarrje” për Liverpool, rikthehen te fitorja

Liverpool u rikthye te fitorja pas katër ndeshjeve ku kishin marrë vetëm 1 pikë. Redsat u përballën me Everton në derbin e Merseiside dhe arritën të dilnin me fitore në Anfiled. Ylli Salah dhe afrimi big i janarit, Gakpo ishin autorët e golave. Sulmuesi hollandez më në fund zhbllokohet dhe gjen golin e parë me fanelën e re.

Ky tre pikësh shihet si një frymëmarrje për ekipin e Klopp që shkon në kuotën e 32 pikëve në vendin e nëntë, 9 pikë larg Newcastle të vendit të katërt, megjithatë Liverpool ka edhe një ndeshje për të luajtur. Pikërisht me Newcastle është ndeshja e rradhës në një përballje që do të thotë shumë për fatet e dy skuadrave.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga