Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Fitorja në Kukës, lojtarët e Partizanit “provokojnë” Tiranën para derbit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fitorja në Kukës, lojtarët e Partizanit

Partizani fitoi dje 1-2 në Kukës për javën e pestë të Superligës. Golat e Carës dhe Bitrit i dhanë tri pikët skuadrës së Colella, me Demat që tanimë e kanë mendjen te derbi me Tiranën.

Të diel në 2 tetor në 19:00 rrugët të çojnë në “Air Albania”, me datën e derbit që pret edhe konfirmimin zyrtar. Përpara derbit dhe pas fitores në Kukës, lojtarët e Partizanit kanë gëzuar me “Guerrils” të pranishëm në stadium.

Të kuqtë kanë ngacmuar Tiranën, duke kënduar dhe kërcyer në kor: “Kush s’kërcen është mi bashkie”.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga