Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Fitore statistikash për Partizanin, Vllaznia pret biletën për në gjysmëfinale. 90 minuta spektakolare

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fitore statistikash për Partizanin, Vllaznia pret biletën

Partizani 1-0 Vllaznia (2-3)

(Mensah 25')

Kupa e Shqipërisë

Çerekfinale, ndeshja e kthimit

Stadiumi: Kompleksi Partizani

Gjyqtar: Kreshnik Bajramaj

Formacionet Zyrtare:

Partizani (4-2-3-1): Rexhepi; Zuna, Preka, Menich, Buxhelaj; Bilali, Matondo; Selmani, Hoti, Cara: Mensah. Trajner: Giovanni Colella

Vllaznia (4-3-3): Qarri; Smajli, Gurishta, Bulatovic, Hakaj; Alivoda, Marku, Heric; Hoxhaj, Çoba, Balaj. Trajner: Mirel Josa

Komenti minutë pas minute:

90+7' Përfundon ndeshja, Partizani fiotn por kualiikohet Vllaznia pas fitores 3-1 në ndeshjen e parë.

87' Partizani

83' Kristi QARRI kthehet në hero, gardiani i Vllaznisë bëhet makthi i Partizanit

78' Del nga loja Zuna dhe Hoti, futen Hadroj dhe Da Silva

76' Partizani provon me Tedi Carën, sulmuesi godet nga faulli por e lehtë për Qarrin.

69' Goditje dënimi pë Vllazninë, godet Marku por qendrore për Rexhepin.

62' Mrekulli nga Kristi QARRI, portieri i Vllaznisë i mohon golin e dytë Partizanit.

47' E nis në sulm Vllaznia, Çoba tenton në zonë por godet rrjetën e jashtme.

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

37' Rikthehen "makthet" e dëmtimit, Marçelino PREKËN e "tradhëton" gjuri. Gjithsesi, lojtari vazhdon të jetë në fushë të paktën deri në fund të pjesës së parë.

35' Partizani "vë përpara" Vllazninë, shtylla shpëton shkodranët nga goli i dytë

25' Gafë e rëndë nga mbrojtja e Vllaznisë, Partizanit i "falet" goli i avantazhit

22' "Predhë" nga distanca e Tedi CARËS, portierit të Vllaznisë i rrëshket topi nga duart

16' Këndore për Partizanin, kroson Hoti dhe godet me kokë Selmani por topi shkon mbi traversë.

13' Krosim i lartë i Heric, topin e devijon Gurishta në shtyllën e dytë por largon mbrojtja e Partizanit.

9’Partizani është ai që ka më shumë topin në kontroll në këto minuta të para, por deri tani nuk janë prodhuar raste të rrezikshme para portës shkodrane.

3’ Pas zhvillimit të një këndoreje, Mba mundohet të pasojë te Menish, por ky i fundit nuk ia del të çojë topin drejt portës.

1' Nis ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga