Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Fitore e pastër e Interit, zikaltërit rimarrin vendin e dytë. Kristjan ASLLANI "shijon" një tjetër ndeshje nga stoli

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fitore e pastër e Interit, zikaltërit rimarrin vendin e

Inter 2-0 Lecce

(Mkhitaryan 28', Lautaro 52')

Serie A

Java 25

Stadiumi: San Siro

Ndeshja: Interi fitoi pastër 2-0 përballë Lecces në San Siro me golat e Mkhitaryan në pjesën e parë dhe kapitenit Lautaro Martinez në të dytën. Zikaltërit nuk e diskutuan për asnjë cast fitoren teksa kontrolluan ndeshjen nga fillimi deri në fund.

Me këtë trepikësh, ata rimarrin edhe njëherë vendin e dytë duke shkuar në kuotën e 50 pikëve, 2 më shumë se Lazio dhe 3 nga Milani.

Sfida e rradhës për djemtë e Inzaghit është ajo ndaj Spezias në transfertë më 10 shkurt. Për mesfushorin shqiptar, Asllani nuk pati asnjë minutë loje duke “shijuar” një tjetër ndeshje nga stoli.

Formacionet Zyrtare:

INTER (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Gosens; Dzeko, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi.

LECCE (4-3-3): Falcone; Gendrey, Tuia, Umtiti, Pezzella; Maleh, Hjulmand, Gonzalez; Strefezza, Ceesay, Di Francesco. Trajner: Marco Baroni.

Rastet e ndeshjes:

52' Dyfishohet rezultati, Lautaro MARTINEZ "qetëson" Interin

28; Shënon Interi, Mkhitaryan sjell festën në San Siro

22' Pretendime për penallti nga Interi, Gosens pengohet në zonë por për gjyqtarin, asgjë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga