Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Erzenit i “prehen gjunjët” përballë Teutës, durrsakët dalin nga zona e ftohtë pas 3 golave

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Erzenit i “prehen gjunjët” përballë

Teuta 3-0 Erzeni

Teuta ka fituar 3 me 0 përballë Erzenit në stadiumin “Niko Dovana”. Me këto 3 pikë, durrsakët dalin nga zona e ftohtë, duke i marrë vendin e tetë shijakasve.

Golat e sfidës u shënuan nga Lloci dhe Beqaj në pjesën e parë. Për të dytën mendoi Daci, që mbylli llogaritë. Teuta pas 26 javësh të luajtura në Superiore, numëron 2 pikë më shumë se Erzeni.

Kategoria Superiore: Java e 26-të

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Indrit Myrtja

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Vata, Jazxhi, Gjini, Peposhi, Beqja, Boçi, Kruja, Lloci, Gjinollari, Daja, Daci. Trajner: Edi Martini

ERZENI: Hasanbelli, Atanda, Sadiki, Osmanllari, Kacbufi, Dakaj, Mëllugja, Maliqi, Kahrimanoviç, Zeka. Trajner: Skerdi Bejzade

Rastet e ndeshjes:

57' Shtylla ndal Erzenin. (VIDEO)

54' Daci shënon golin e tretë për Teutën. (VIDEO)

45+5' Mbyllet pjesa e parë, Teuta udhëheq 2-0.

37' Beqaj dyfishon shifrat. (VIDEO)

27' Lloci kalon Teutën në avantazh. (VIDEO)

23' Peposhi shtyn përpara, por Atanda mbyll hapësirat.

17' Aksion i rrezikshëm i Erzenit, ndërhyrja e Gjinit vendimtare. (VIDEO)

1' Starton derbi i Durrësit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga