Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Erzeni ndal Tiranën në "Air Albania", bardheblutë zhgënjejnë para derbit me Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Erzeni ndal Tiranën në "Air Albania",

TIRANA – ERZENI  1 – 1

Erzeni ka ndalur Tiranën në barazim 1 me 1. Sfida e vlefshme për javën e 23-të të Superiores, i dha bardhebluve dhe shijakasve nga 1 pikë.

Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë. Fillimisht Zeka me roveshatë dhe më pas Abazaj që barazoi gjithçka. Tirana u tregua më kërkuese, por portieri Hasanbelli u tregua pikë kyçe për Erzenin.

Tirana mban aktualisht vendin e katërt, ndërsa ndodhet 3 pikë larg Vllaznisë dhe Partizanit. Në anën tjetër Erzeni pozicionohet i teti. Sfida e radhës është derbi me Partizanin për Tiranën, ndërsa Erzeni pret Skënderbeun që mundi së fundmi Kukësin 1 me 0.

Abissnet Superiore: Java e 23-të

Stadiumi: “Air Albania”

Gjyqtarë: Emanuela Rusta

Formacionet zyrtare:

TIRANA: Abdullahu, Najdovski, Lulaj, Hoxhallari, Përgjoni, Mici, Deliu, Haxhiu, Lushkja, Latifi, Abazaj. Trajner: Julian Ahmataj

ERZENI: Hasanbelli, Osmanllari, Sadiki, Atanda, Peposhi, Kadriu, Mëllugja, Maliqi, Zeka, Migone, Marzuk. Trajner: Skerdi Bejzade

Komenti minutë pas minute:

FT/ Tiramna 1-1 Erzeni

81' Kristal Abazaj barazon për Tiranën. Tirana 1-1 Erzeni. (VIDEO)

74' Agim Zeka shënon supergol. Tirana 0-1 Erzeni. (VIDEO)

66' Patrick humb penallti në lëvizje. (VIDEO)

45+2'- Mbyllet pjesa e pare mes Tiranes dhe Erzenit. Skuadrat nuk gjejne dot rrugen e rrjetes ne pjesen e pare.

32'- Tirana provon serish, kete here Ardit Deliu provon porten e shijakasve, por Hasanbelliu grushton topin. VIDEO

24'- Erzeni shfaqet rrezikshem, Peposhi kroson per Maliqin dhe ky i fundit gjuan por Abdullahu ben "shpetimtarin" e bardhebluve. VIDEO

18'- Tirana i shkon afer golit, por Hasanbelli eshte ne pozicion dhe ndal gjuajtjen e Latifit. VIDEO

10'- Minuta te qete ne "Air Albania", skuadrat luajne me shume ne mesfushe.

1’- Tirana kërkon fitoren e parë sezonale ndaj Erzenit, starton sfida në “Air Albania”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga