Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO EKSKLUZIVE/ Tentuan të fusnin lëndë piroteknike në stadium, arrestohen tifozët shqiptarë pas përplasjes me policinë polake

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO EKSKLUZIVE/ Tentuan të fusnin lëndë piroteknike në

Tensione për tifogrupin besnik të Kombëtares shqiptare “Tifozat Kuqezi” para ndeshjes me Poloninë, mbrëmjen e djeshme. Teksa po afroheshin për të hyrë në stadium, ata janë përplasur me policinë polake pasi disa prej anëtarëve të grupit nuk u lejuan të futeshin në stadium.

Tifozët tentuan të fusnin mjete piroteknike në stadium dhe janë kapur nga forcat e sigurisë ku janë arrestuar. Vetë tifogrupi, në rrjete sociale, i ka bërë thirrje institucioneve shqiptare të ndërhyjnë për të liruar menjëherë katër tifozët.

Nga pamjet e siguruara eksluzivisht nga Newsport.al, shihen anëtarët e grupit teksa përplasen me policinë polake në një gjendje të tensionuar.

VIDEO EKSKLUZIVE:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga