Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ EGNATIA shkruan historinë! Kapiteni JACKSON mposht Vllazninë dhe pret biletën për finalen e madhe

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ EGNATIA shkruan historinë! Kapiteni JACKSON mposht Vllazninë

(1-1*) EGNATIA – VLLAZNIA 1-0 (Jackson 90')

Gjysmëfinalja e kthimit në Kupën e Shqipërisë

Ndeshja: Egnatia ka arritur të kualifikikohet në Kupën e Shqipërisë, me rrogozhinasit që mposhtin Vllazninë në minutën e 90-të. Goli vendimtar do të shënohej nga Jackson.

Ky gol do të kualifikojë në finale skuadrën e Edlir Tetovës me rezultat të pëgjithshëm 2-1. Në këtë sfidë VAR-i u bë protagonistë në pjesën e parë, pasi anuloi një karton të kuq për Çobën, ndërsa anuloi po golin e lojtarit shkodran.

Stadiumi: Egnatia Arena

Arbitër: Enea Jorgji

Formacionet zyrtare:

Egnatia (4-3-3): Sherri; Fangaj, Malota, Memolla, Musta; Agbekpornu, Zejnullai, Fernando; Kasa, Duamena, Jackson. Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia (3-4-2-1): Qarri; Juric, Boshnjaku, Bulatovic; Coba, Alivoda, Marku, Hakaj; Jonuzi, Latifi; Kaina. Trajner: Goce Sedloski

Komenti minutë pas minute:

 

90'- Gol Egnatia, Jackson kalon ne avantazh rrogozhinasit. 1-0 per Egnatian.

78'- Bulatovic largon nje tjeter top te rrezikshem, Kasa humb duelin me mbrotjesin e shkodranev.

64'- Egnatia eshte me kerkuese ne keto minuta. Qarri kthehet ne shpetimtarin e Vllaznise, i mohon golin Fernandos.

59'- Kasa niset serish ne kundersulm, pason per Jackson. Ky i fundit gjuan nga distanca, por topi shkon jashte portes se Qarri.

53'- Fantastik Qarri, Kasa niset ne kundersul dhe gardiani i shkodraneve ben pritjen spektakolare. Pritje qe vjen sa nje gol.

46'- Nis pjesa e dyte, skuadrat ne kerkim te golit te kualifikimit.

45+5'- Marku provon por Sherri ndal sic duhet. Mbyllet pjesa e pare. Egnatia - Vllaznia 0-0.

40'- Skuadra nuk tolerojnë në prapavijë, luajnë me shumë kujdes dhe për rrjedhojë nuk ka shumë raste të rrezikshme në portat respektive

32'- Sulme dhe kundersulme te vazhdueshme nga skuadrat, por lojtaret nuk kane saktesine e dubur ne finalizim.

 16'- Anulohet goli i Cobes. Pas konsultimit ne Var Jorgji anulon golin e shkodraneve, pasi Liridon Latifi ne pozicion jahste loje merr pjese ne aksion

14'- Kalon cdo kundershtar qe i del para, Mehdi Coba shenon gol spektakolar ne Rrogozhine.

 

3-6'- Coba nderhyn keq ndaj Mustes. Jorgji fillimisht e ndeshkon me karton te kuq, por pas rishikimit ne VAR e anulon dhe e ndeshkon me te verdhe.

1’- Starton sfida në “Egnatia Arena”. Eghnatia dhe Vllaznia luftë për biletën e finales.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga