Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Dramë në "Niko Dovana", Teuta dhe Egnatia ndajnë nga 1 pikë mes spektaklit në 'frymën e fundit'

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dramë në "Niko Dovana", Teuta dhe Egnatia ndajnë

TEUTA 2-2 EGNATIA (Daci 18', Karabeci 95'/ Lemine 88', Musta 96')

Teuta ka barazuar përballë Egnatias në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Superiores. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Niko Dovana”, përfundoi me rezultatin 2-2. Golat për Teutën u shënuan nga Daci dhe Karabeci, ndërsa për rrogozhinasit ishte Lemine dhe Musta ata që e gjetën rrugën e rrjetës.

Me këtë barazim Teuta mbetet në vendin e fundit me 15 pikë, ndërsa rrogozhinasit në vendin e parë me 34 pikë të grumbulluara.

Kategoria Superiore: Java e 16-të

Stadiumi: “Niko Dovana”

Arbitër: Eldorjan Hamiti

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Dema, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Kruja, Gjinollari, Beqja, Daja, Karabeci, Peposhi, Daci. Trajner: Edi Martini

EGNATIA: Sherri, Janku, Mëllugja, Zejnullai, Malota, Spahiu, Lila, Ndreca, Paulauskas, Fernando, Isgandarli. Trajner: Edlir Tetova

Komenti minutë pas minute:

97' Mbyllet ndeshja në "Niko Dovana", Teuta barazon 2-2 me Egnatian.

96' GOOOOL! Musta shënon golin e barazimit, Egnatia vendos baraspeshën në 'frymën e fundit'. (VIDEO)

95' GOOOOL! Karabeci kalon Teutën në avantazh, durrsakët shënojnë të dytin. (VIDEO)

88' GOOOOL! Lemine shënon golin e barazimit për Egnatian. (VIDEO)

62' Egnatia pranë golit me anë të Mëllugjës, por Dema bën super pritje. (VIDEO)

46' Starton pjesa e dytë e sfidës.

45+1' Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Teuta 1-0 Egnatia.

18' GOOOOL! Daci kalon Teutën në avantazh. (VIDEO)

13' Daci tenton golin, por Alen Sherri kryen super pritje. (VIDEO)

11' Egnatia pranë golit, por goditja e Isgandarli shkon jashtë. (VIDEO)

1’ Starton ndeshja në “Niko Dovana”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga