Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Debutim perfekt për Orges Shehin, rikthen Partizanin te fitorja në kampionat dhe mban portën e paprekur

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Debutim perfekt për Orges Shehin, rikthen Partizanin te fitorja

Partizani 1-0 Teuta

Superiore: Java 19

Stadiumi: Arena e Demave

Arbitri: Kreshnik Cjapi

Formacionet zyrtare:

Partizani (4-3-3): Qirko; Hadroj, Sota, Sembene, Atanaskoski; Murataj, Maguette, Rrapaj; Taipi, Mensah, Cara. Trajner: Orges Shehi

Teuta (3-4-3): Dema; Jazxhi, Qaqi, Kotobelli; Kruja, Beqja, Daja, Gjinollari; Peposhi, Daci, Fili. Trajner: Edi Martini

Komenti minutë pas minute:

90+5' Përfundon ndeshja.

82' Teuta shënon me Faust, por goli anullohet për pozicion jashtë loje. (VIDEO)

79' Zëvëndësim te Partizani. Skuka futet në vend të Rrapajt.

70' Fili tenton nga distanca, por mbi traversë.

65' Partizani bombardon portën e Teutës, rradha e Rrapajt për të tentuar golin. (VIDEO)

63' Top i gjatë i Carës dhe Mensah 'fluturon' përpara, del balëpërballë me portierin dhe bllokohet nga Dema. (VIDEO)

56' Fili driblon 2 lojtarë dhe futet brenda zonës, por Atanaskoski bllokon topin dhe pastron zonën.

53' Krosim i lartë i Hadrojt drejt zonës, por nuk gjen shokët e skuadrës.

50' Partizanin e shpëton shtylla, Gjini afron Teutën me golin. (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

39' GOL! Tedi Cara shënon me penallti, Hadroj pengohet në zonë nga Kotobelli. (VIDEO)

34' Tedi Cara provon nga distanca, por topi shkon jashtë.

28' Skemë e Partizanit, Murataj pason për Rrapajn në hyrje të zonës, por vlonjati nuk koordinohet dhe humbet topin.

22' Partizani gjen golin me Hadrojn, por anullohet nga VAR për offside në nisje të aksionit. (VIDEO)

16' Aksion model i Partizanit me Mensah, Cara, Rrapaj i cili nxjerr sër Carën para portierit, por Dema bën mrekullinë. (VIDEO)

4' Sërish gabim në rreshtimin e mbrojtjes së Partizanit, Daci del i vetëm në zonë dhe pason shumë fort për Filin duke humbur aksionin. (VIDEO)

2' Daci i vetëm para Qirkos, por gardiani bën mrekullinë dhe pret gjuajtjen e sulmuesit. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja në 'Arenën e Demave'.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga