Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Çmenduri në Elbasan! Flamurtari përmbys me 10 lojtar, por VAR i anullon fitoren vlonjatëve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Çmenduri në Elbasan! Flamurtari përmbys me 10 lojtar,

Elbasani 1-1 Flamurtari (Hila 55' / Shkurtaj 83')

Kategoria e Parë: Java 19

Stadiumi: Elbasan Arena

Arbitri: Laver Alla

Formacionet zyrtare:

Elbasani (4-4-2): Totoshi; Fernandes, Zaimi, Telushi, Salomão; Leo Melo, Hila, Karakaçi, Hasani; Lila, Lleshi; Trajner: Nevil Dede

Flamurtari (4-3-3): Teqja; Hasa, Deliaj, Sidibe, Frashëri; Batha, Pjeshka, Indio; Beji, La Torre, Diamanti; Trajner: Eqerem Memushi

Komenti minutë pas minute:

90+9' Përfundon ndeshja.

90+8' VAR anullon golin per faull në fillim te aksionit. (VIDEO)

90+4' Çmenduri, FLamurtari permbys me Indio. (VIDEO)

89' Shkurtaj tenton pasimin për shokun e skuadrës para porte, por Telushi bllokon topin dhe shpëton Elbasanin.

83' Pllakos heshtja në 'Elbasan Arena', Vasil Shkurtaj barazon rezultatin (VIDEO)

76' La Torre merr kartonin e dytë të verdhë dhe lë Flamurtarin me 10 lojtar. (VIDEO)

62’ Leo Melo depërton në krahun e majtë dhe pason në qendër, por asnjë nga shokët e skuadrës nuk ndjek aksionin.

58' Flamurtari provon të reagojë, kuqezinjtë godasin traversën. (VIDEO)

55' Djali i shtëpisë ndez në festë Elbasan Arenan, Ardit Hila shënon golin e parë me fanellën verdheblu. (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

44' Krosim i lartë në zonë, Hasani provon ta ulë për shokun e skuadrës, por topi shkon drejt portierit.

42' Iluzion goli nga Elbasani, Salomao godet diagonal nga distanca, por tund vetëm rrjetën e jashtme. (VIDEO)

35' Gabim i rëndë nga arbitri dhe VAR, portieri i Elbasanit e kap topin jashtë zone, por nuk merren parasysh protestat e vlonjatëve. (VIDEO)

28' Indio tenton nga larg, por topi bllokohet nga mbrojtja vendase.

25' Telushi provon nga goditja e dënimit, por topi shkon mbi traversë.

16’ Një harkim nga e djathta e Hilës sjell gjuajtjen me kokë të Lilës, pa gjetur portën e skuadrës vlonjate. (VIDEO)

11’ Goditje nga këndi e rrezikshme për Elbasanin, topi mbetet në zonë dhe Diamanti në fund largon sferën.

1' Fillon ndeshja në Elbasan, ekipet duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga