Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Bylisi shkelmon krizën, Ruçi gol me dedikim

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bylisi shkelmon krizën, Ruçi gol me dedikim

Java e 14-të

Egnatia-Bylisi 0-0

Stadiumi: Arena Egnatia

Ndeshja: Bylisi ia ka dalë të sigurojë 3 pikët ndaj Egnatias në Rrogozhinë, ku goli i Flamur Ruçit do të ishte vendimtar në këtë takim, teksa golin ia kushtoi vëllait të tij të ndjerë.

Në këtë mënryë Egnatia e Shpëtim Duros zbret me këmbë në tokë, me Bylisin që shkelmon kështu krizën e javëve të fundit.

Pas kësaj fitore ballshiotët shkojnë në kuotën e 15 pikëve në vendine 8-të, ndërsa Egnatia mbetet me 21 pikë në vendin e 3-të.

Formacionet zyrtare:

Egnatia: Sherri, Atanda, Malota, Goxhaj, Fernando, Mëllugja, Lilaj, Zejnullai, Musta, Camaj, Jackson. Trajner: Shpëtim Duro.

Bylisi: Teqja, Damcevski, Janku, Abazaj, Lorran, Ruçi, Trumci, Qoshku, Muçollari, Kaçorri, Qardaku. Trajner: Arian Bellai.

Komenti minutë pas minute:

97'- Mbyllet me fitoren e Bylisit sfida në Rrogozhinë.

 

91'- Ruci ndeshkon Egnatian dhe ia kushton golin vellait te tij, Emocionuese ne Rrogozhinë.

88'- Maçolli ndalet nga Sherri, ndërsa Fernando nuk ia del dot nga porta tjeter ndaj Teqjas.

87'- Egnati dhe Bylisi kërkoj golin e fitores.

82'- Felipe Souza dhe Achimene janë kërcënimet e Sherrit, por balllshiotet nuk janë të saktë.

69'- Delarge godet fluturimthi por topi shkon afer shylles pingule te Bylisit.

67'- Zëvendësime edhe te Bylisi. Qoshku i lë vendin Maçollit, ndërsa Kaçorri zëvendësohet me Charles.

66'- Mihana, Hamzat dhe James hyjne në fushë. Del Zejnullahu, Mellugja, Goxhaj te Egntia.

65'- Mizet sfida në "Arena Egnatia". raste për gol nga njëra portë në tjetrën.

62'- Felipe Souza niset në kundërsulm, goditja përfundimtare e ti perfundon mbi kuadrat. Gjyqtari sinjalizon per pozicion jashte loje per lojtarin ballshiot.

60'- Zëvendësim te Bylisi. Qardaku lë fushën e lojës, në vendin e tij Felipe Souza.

56'- Minuta ku loja zhvillohet në mesfushë.

48'- Ruçi jep nj top fantastik pë Kaçorrin, i cili humbet një rast të pastër përballë Shrrit, i cili shpëton porten e Egnatias.

46'- Nis pjesa e dytë, skuadrat në kërkim të golit.

45+2'- Mbyllet 0-0 pjesa e pare mes Egnatias dhe Bylisit.

44'- Camaj nuk ia del, Duro kryen zevendesimi e pare. ne fushe Zondelar.

42'- Jackson jep nj krosim perfekt për Camaj, Jordan i vjedh kohën Camajt, me këtë te fundit që nuk rrezikon porten e Teqjas. Lojtari i Egnatias mbetet i rrezuar ne toke pas nje demtimi ne shpatull.

37'- Egnatia ka pretendime për penallti për prekje të topit me dore në zonë nga Janku, por pamjet tregojne se lojtari ballshiot e ka goditur topin me kokë.

25'- Rrëmujë në zonën e Bylisit. Fillimisht Malota godet me koke, me topin që shkon te Camaj, me këtë të fundit që nuk përfiton sic duhet.

23'- Bylisi e ka të vështirë të kalojë mesfushën, Egnatia ka shtuar ritmin.

22'- Fernandos ka një rast tjetër për Egnatian, por lojtari gabon plotësisht.

18'- Abazaj shkakton faull ndaj Camaj. Gjyqtari Shahini e këshillon.

15'- Rasti i pare i artë i kësaj sfidë. Lila humbet një mungesi të paster perpara portes se Teqjes, pas krosimit të Mustës.

13'- Fernandos provon të gjejë hapësirë na zonën e ballshiotëve. Janku e bën "zap".

12'- Lojë e qetë në Rrogozhinë, skuadrat studiojnë njera-tjetrën.

9'- Kaçorri kërkon Qardakun, Atanda mbyll siç duhet aksionin e ballshiotëve.

7'- Egnatia mundohet te ndërtojë lojën, por Bylisi ndërpret mirë aksionet.

1’- Nis takimi në Rrogozhinë me 1 minut heshtje ne nderim te vllait të Flamur Rucit, i cili sot eshte edhe kapiteni i ballshioteve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga