Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Bellingham dhe Vinicius dhurojnë 'show', Real Madrid poker Gironas dhe nis shkëputjen në krye të LaLiga

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bellingham dhe Vinicius dhurojnë 'show', Real Madrid poker

Real Madrid mposhti lehtësisht 4-0 Gironan në Bernabeu në ndeshjen e javës së 24-të të La Liga. Një përballje direkte mes dy ekipeve të vendeve të para dhe Los Blancos bën detyrën duke vendosur vulën për kreun e kampionatit.

Vinicius dhe Bellingham dhuruan shfaqje, braziliani me 1 gol e 2 asiste, ndërsa fenomeni anglez me 2 gola që e ngjisin atë në krye të listës së golashënuesve me 15 të tillë. Shënuesi i golit të 4-të ishte braziliani tjetër Rodrygo. Me këtë 3 pikësh mbretërorët shkojnë +5 nga Girona dhe +11 nga Barcelona e cila ka një ndeshje për të luajtur.

Megjithatë, dëmtimi i Bellingham 2 minuta pas golit të dytë personal la një shije të hidhur në kampin madrilen. Mesfushori u zëvëndësua më pas nga Diaz dhe do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore për të parë nëse shqetësimi është real apo jo.

Golat e ndeshjes→ VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga