Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Armando BROJA kishte në dorë fatin e Chelsea, trajneri i ri në “gjurmët” e Tuchel

Shkruar nga NEWSPORT

Chelsea nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në takimin e zhvilluar sonte  ndaj Salzburg. Tekniku i ri pritej që të sillte ndryshime të mëdha por nuk ndodhi kështu, pasi çdo gjë të Chelsea duket e njëjtë.

Armando Broja bëri një paraqitje të shkëlqyer në 24 minuta lojë që zhvilloi. Sulmuesi Kombëtares u fut në vendin e Aubameyang duke i dhënë një ritëm tjetër lojës. Fati nuk ishte me Brojën pasi në dy raste deçizive çdo gjë mund të kishte ndryshuar.

Asistoj bukur për Ziyech në zonë duke e nxjerr të vetëm përball portierit por marokeni shpërdoroi. Më pas do të vinte momenti i artë personal ku një top vjen në drejtim të tij dhe gabon në shumë pranë portës.

Vlerësimi i Armando Brojës:

Chelsea - Salzburg 1-1 (Sterling 48'/ Okafor 75')

Golat e takimit dhe rastet e Brojës:

 

 

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga