Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Arbnor Muja nuk di të ndalet, sulmuesi sërish protagonist para ndeshjeve të Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Arbnor Muja nuk di të ndalet, sulmuesi sërish protagonist para

Arbnor Muja po kalon një formë fantastike teksa është kthyer në titullar absolut për skuadrën belge Royal Antwrp.

Ylli shqiptar e nisi sërish nga e para ditën e sotme në ndeshjen përballë rivalëve për titull, Genk, dhe menjëherë arriti të kthehej në protagonist. Vetëm 5 minuta pas fillimit të ndeshjes, Muja do të futej bukur në zonë dhe do të shtronte një top për sulmuesin Janssen i cili nuk do ta kishte të vështirë ta dërgonte në rrjetë.

Sulmuesi 24-vjeçar dërgon të tjera sinjale pozitive përpara ndeshjeve të Kombëtares shqiptare përballë Moldavisë dhe Ishujt Faroe më 17 dhe 20 nëntor. Sigurisht, Muja pritet të jetë pjesë e listës dhe me performancat e fundit, një vend titullari nuk do të ishte aspak çudi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga