Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Apolonia e pafuqishme, Hajduk rrëmben fitoren e parë

Shkruar nga NEWSPORT

Apolonia e mbyll me humbje sfidën e parë ndaj Hajduk Split. Fierakët ishin të pafat përgjatë takimit ndaj kroatëve. Një paraqitje dinjitoze nga të besuarit e trajnerit Bledar Borova, por forca e Hajduk dhe ekseprienca e tyre arritën të triumfonin.

Takimi i radhës do të zhvillohet në Kroaci, javën e ardhshme me datë 2 nëntor, ora 15:00. Mundësitë për të përmbysur rezultatin e arritur sot nga kroatët, duket shumë e vështirë në letër por çdo gjë mund të ndodhi përgjatë 90 minutave.

UEFA YOUTH LEAGUE

Apolonia U-19 – Hajduk Split U-19 0-3 (Vrcic 29', Antunovic 55', Brajkovic 63')

Stadiumi “Loni Papuçiu”

 

Formacionet zyrtare:

 

Komenti minutë pas minute:

90'+3' Mbyllet takimi në Fier

63' Brajkovic realizon dhe golin e "knock out" për Apoloninë

54' Hajduk realizon golin e dytë 

45'+2' Përfundon pjesa e parë e takimit.

28' Zhbllokohen shifrat në Fier, Hajduk realizon golin e parë

25' Tension në fushën e lojës, lojtarët konfrontohen me njëri tjetrin.

1' Starton sfida në Fier, tifozët e shumtë në mbështetje të ekipit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga