Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Anglia luan tenis ndaj Maqedonisë, Zvicra bën dramë në fund ndaj Rumanisë, Izraeli kalon në vendin e 3-të, Franca i falet MBAPPES

Shkruar nga NEWSPORT

Janë mbyllur takimet e fundit pë kualifikueset e EURO 2024. Anglia luan tenis ndaj Maqedonisë. 3 luanët shënojnë plot 7 herë duke e bërë Maqedoninë të duket e dobët.

Nga ana tjetër një tjetër dramë vjen nga Zvrica. Helvetët ndëshkohen nga Rumani në pjesën e dytë duke u ndalur në barazimin 2-2, pas pjesës së parë që ishtë mbyllur në avantazhin 2-0 për Zvicrën.

Po në të njëjtin grup Izraeli mposht Andorën dhe ngjitet në kuotën e 7 pikëve. Kosova mposhtet nga Bjellorusia dhe tashmë e shikon vetën e parafundit. Ndërsa Franca i falet Mbappes ku në minutën e 55-të shëndërron një 11-metërsh në gol.

Të gjitha rezultatet:

[caption id="attachment_697417" align="alignnone" width="522"]Rezultatet Rezultatet[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga