Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ 9 gola në 3 sfida, Besëlidhja siguron fitoren. Në Berat dhe Burrel ekipet ndajnë pikët (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 9 gola në 3 sfida, Besëlidhja siguron fitoren. Në Berat

Kategoria e Parë, java e 14-të

Ndeshjet: Janë mbyllur 3 sfidat e sotme të Kategorisë së Parë. Në Berat u shënuan 6 gola, porn ë fund Tomori dhe Besa ndajnë pikët mes tyre. Ky takim përfundoi 3-3.

Në barazim përfundoi edhe dueli mes Burrelit dhe Lushnjes, pasi të dyja ekipet ai dolën të shënojnë vetëm nga 1 gol.

Besëlidhja ka gjetur fitoren ndaj Turbinas. Lezhjanët fituan 1-0, duke marrë kështu një 3 pikësh shumë të rëndësishëm në garën për mbijetesën.

BESËLIDHJA – TURBINA 1-0 (Hepaj 15')

Formacionet zyrtare:

Besëlidhja: Varfi, Jaku, Gjikolaj, Dibra, Stafa, Hepaj, Arthur, Bruka, Gecaj, Nunes, Danaj. Trajner: Artan Bano

Turbina: Rroku, Musaj, Isha, Zaimi, Neziri, Balla, Yusuf, Metani; Zani, Franklin, Çema. Trajner: Alfred Allamani

 

BURRELI - LUSHNJA 1-1 (Kurbneshi 54'/ Samake 64')

Formacionet zyrtare:

Burreli:  Birja, Hasa, Marcos, Dedgjonaj, Kastrati, Koleci Stana, Joel, Kurbneshi, Farruku, Toma. Trajner: Dorjan Bubeqi

Lushnja: Kaloshi, Samake, Basha, Doksani, Magani, Andoni, Selita, Levendi, Kanani, Canka, Pepa. Trajner: Klevis Dalipi

 

TOMORI - BESA 3-3 (Ismailaj 2', Shaqe 25', Hida 86/ Ntepe 3'Redi Veriu 52', Onuh 80')

Formacionet zyrtare:

TOMORI: Boye; Çaço, Kasmollari, Hida, Shaqe; Fejzaj, Ismailaj, Emini; Dushkaj, Adetola, Solomon;

Trajner: Klodian Arbëri

BESA: Dobjani; Perja, Reçi, Ramilli, Nurja; Kuka, Dalipi, Sulovari; Hoxha, Onuh, Ntephe;

Trajner: Gugash Magani

Golat: 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga