Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ 2 penallti kundër dhe karton i kuq, reagon Maliqi: Ky ëshë turp, kamikazi Mikele Dyrmishi të mbajë përgjegjësi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 2 penallti kundër dhe karton i kuq, reagon Maliqi: Ky ëshë

Maliqi dhe Pogradeci po luajnë mes tyre ndeshjen e javës së 14-të në Kategorinë e Dytë. Por kjo sfidë është bojkotuar për 10 minuta nga skuadra e Maliqit. Shkak janë bërë dy penallti të dhanë në favor të pogradecarëve dhe një karton i kuq për portierin e vendasve.

Pjesa e parë mes dy ekipeve është mbyllur 0-0 pavarësisht se kishte dy penallti në favor të Pogradecit. Menjëherrë pasi janë mbylur 45-minutat e para ka reaguar edhe klubi i Kategorisë së Dytë.

Maliqi i konsideron të turpshme veprimet e gjyqtarit kryesorë, Mikele Dyrmishit, ndërsa kërkojnë që ky i fundit të mbajë përgjegjësi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga