Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ 2 gola për 3 pikë, Egnatia mposht Bylisin dhe “blindon” Europën

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 2 gola për 3 pikë, Egnatia mposht Bylisin dhe

Egnatia 2-0 Bylis (Malota 59', Kasa 77')

Superiore: Java 32

Stadiumi: Egnatia Arena

Gjyqtar: Andi Koçi

Formacionet zyrtare:

Egnatia (4-3-3): Sherri; Fangaj, Malota, Memolla, Musta; Fernando, Mellugja, Agbekpornu; Jackson, Dwamena, Paulauskas. Trajner: Edlir Tetova

Bylis (4-2-3-1): Teqja; Trumçi, Adili, Damcevski, Zguro; Maçolli, Loran; Snatos, Esquerdinha, Abu; Kaçorri. Trajner: Naxhi Shensoi

Komenti minutë pas minute:

90+3' Mbyllet ndeshja.

77'

70’ Dwamena provon të gjejë portën me një gjuajtje që devijohet dhe përfundon lehtësisht në duart e Teqjes.

 

65' Mundësi e artë për të dyfishuar avantazhin, por Fernando i vetëm para portës tenton driblimin në vend të goditjes.

59' Zhbllokohet sfida në Rrogozhinë, Malota gjendet në vendin e duhur dhe dërgon topin në rrjetë.

46' Nis pjesa e dytë. Egnatia futet me ndryshime, Paulaskas largohet, Kasa në vendin e tij.

45+3' Mbyllet pjesa e parë. Egnatia dominon plotësisht ndeshjen por rrogozhinasve u mungon vetëm goli, të cilit i janë afruar disa herë por pa u treguar të saktë para portës. Nga minuta e 26’ ndeshja u kompromentua për ballshiotët teksa gafa e Maçolli i la me 10 lojtarë. Mesfushori pasi mori kartonin e parë të verdhë, disa minuta më vonë mori edhe të dytin pas një prekje me dorë në mesin e fushës.

41' Pasim alla-Pirlo i Fernandos drejt Fangajt, mbrojtëso godet por Teqja bën heroin duke ruajtur portën e paprekur.

34' Kundërsulm i rrezikshëm i Egnatias por Jackson dhe Dwamena nuk koordinohen mirë.

27' Komplikohet sfida për Bylisin, Maçolli bën portierin në mesfushë dhe merr kartonin e dytë të verdhë

14' Aksion i shpejtë i Egnatias në hyrje të zonës, Jackson pason për Mustën dhe ky i fundit për Dwamenan i cili godet jashtë.

7' Kërkon penallti Egnatia, Dwamena rrëzohet në zonë pas ndërhyrjes së Damcevskit por VAR i jep të drejtë mbrojtësit ballshiot.

5' Trumçi futet bukur nga e djathta e zonës, pason për Kaçorrin por bomberi gjuan jashtë.

4' Skemë e Egnatias nga goditja e dënimit, Jackson kroson në zonë por topi shkon në duart e Teqjas.

1' Fillon ndeshja në Rrogozhinë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga