Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

VIDEO/ Protesta nga Kukësi për penallti të mohuar, Bujar Pregja jep verdiktin e tij

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Protesta nga Kukësi për penallti të mohuar, Bujar Pregja
 

Egnatia është fituese e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2023-2024. Rrogozhinasit mposhtën në finale Kukësin me rezultatin minimal 0-1. Heroi i jeshilëve ishte Edison Ndreca me golin e tij në pjesën e parë.

Kukësi pretendoi për një penallti të mohuar gjatë pjesës së dytë. Juxhin Xhaja nuk ishte i atij mendimi, po ashtu dhe gjyqtarët e VAR.

Në përfundim të ndeshjes, Bujar Pregja u shpreh se vendimi ishte i saktë. Kështu sipas Pregjës nuk kishte një penallti për rastin në fjalë.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga