Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Nuk ka dyshime, Ernest Muçi vlerësohet lojtari i ndeshjes te Besiktas

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka dyshime, Ernest Muçi vlerësohet lojtari i ndeshjes te
Ernest Muci

Besiktas u rikthye te fitorja në Superligën turke, pasi mposhti 2 me 0 Ankaragucu. Ernest Muçi ishte padyshim protagonisti kryesor, pasi me supergolin në pjesën e parë hapi rrugën e fitores.

Muçi është vlerësuar dhe si lojtari i ndeshjes nga “Sofascore”. Me një notë 8.4, ish-lojtari i Tiranës dhe Legias së Varshavës lë pas gjithë lojtarët e tjerë.

Milot Rashica spikati gjithashtu në këtë ndeshje. Me një krosim të saktë nga këndorja në pjesën e dytë, gjeti Mulekan që çoi topin në rrjetë.

Nuk ka dyshime, Ernest Muçi vlerësohet lojtari i ndeshjes te
 

 

Tags:

besiktas

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga