Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Largimi nga Struga, Tirana dhe Shpëtim Duro gati t’i ‘hakmerren’ Partizanit?

Shkruar nga NEWSPORT
Largimi nga Struga, Tirana dhe Shpëtim Duro gati t’i
Shpetim Duro, Tirana

Shpëtim Duro nuk është më trajneri i Strugës. Klubi kampion i Maqedonisë njoftoi shkarkimin e tij nga pankina pas hapave fals në kampionat të cilat bënë që të humbasin vendin e parë 3 javë nga fundi.

Trajneri i njohur shqiptar, para pak muajsh u shpreh në studion ‘Elite’ se në të ardhmen ka objektiv të drejtojë klubin e Tiranës. Një deklaratë që befasoi të gjithë dhe bëri bujë në media pasi Duro është një figurë e dashur e Partizanit në të cilën ka qenë trajner në disa periudha.

“A e kam objektiv të drejtoj një ditë Tiranën? Patjetër! Jam rritur mes tifozëve të Tiranës. Vëllai i madh ka qenë tifoz me Tiranën, unë me Partizanin. Vëllanë e Refik Halilit e kam pasur shok fëmijërie", u shpreh Duro.

Tirana do t’i nënshtrohet një revolucioni pas përfundimit të këtij sezoni dhe pankina do të jetë një prej tyre pasi trajneri aktual Erbim Fagu u emërua në detyrë për të mbyllur kampionatin katual. Mbetet të shihet nëse do të ketë një bashkëpunim e cila do të ishte si një ‘hakmarrje’ nga të dyja palët ndaj Partizanit. Tirana për Orges Shehin dhe Duro për pakënaqësit ndaj drejtuesve të kuq.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga