Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Epiqendra e merkatos te Skënderbeu, Dean Liço zbulon të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Epiqendra e merkatos te Skënderbeu, Dean Liço zbulon të ardhmen
Dean Liço

Skënderbeu ka mposhtur 3 me 2 Vllazninë në stadiumin “Air Albania”. Kështu korçarët e mbyllin këtë sezon si vend i tretë, ndërsa shkodranët të katërtit.

Pas ndeshjes foli për mikrofonin e MCN, lojtari i Skënderbeut Dean Lico. Mesfushori i korçarëve është në qendër të vëmendjes për merkaton, ndërsa ka treguar se ka dhe 1 vit kontratë. Kështu do të vlerësohen ofertat bashkë me klubin.

“Të them të vërtetën e dinim që kishim kualitete po për shkak të eksperiencës kishim dhe ne dyshimet. Besimi u fitua gjatë kohës. Kemi punuar me çunat dhe prandaj jemi sot këtu.

Nëse do kishim 3-4 lojtarë më shumë me eksperiencë, mund të ishim akoma më mirë në klasifikim. Kemi treguar rritje.

Unë kam kontratë dhe 1 vit pastaj jam në dorën e presidentit, ai e di më të mirën. Tani që nis merkato do shohim mundësitë, për gjithsecilin.

Për mendimin tim janë 2 ekipe shumë të mira Partizani dhe Egnatia. Të fitojë më i miri, nuk kam 1 opininion”, u shpreh Liço.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga