Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

EKSKLUZIVE/ Transferimi me bujë te Partizani para dy sezonesh, mesfushori çon klubin në FIFA dhe bëhet gati sërish për Superioren

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Transferimi me bujë te Partizani para dy sezonesh, mesfushori
Herald Marku

Herald Marku ka prishur marrëdhëniet me klubin rumun të UTA Arad.

Burime për Newsport.al bëjnë me dije mesfushori shqiptar e ka dërguar ekipin nga Rumania në FIFA, për shkak të vonesave të rrogave.

Marku e ka ndërprerë kontratën me Arad që në mes të muajit prill dhe tashmë është rikthyer në Shqipëri për të parë opsione për destinacionin e radhës, se ku do të vazhdojë karrierën.

Kujtojmë që 28-vjeçari ka një karrierë të gjatë në Shqipëri ku ka luajtur me DInamon, Partizanin, Tërbunin, Kastriotin dhe Vllazninë, dhe admiruesit për të në Superiore janë të shumtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga