Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

100 milionë lekë për Egnatian, rrogozhinasit e mbyllin si "kampionë"

Shkruar nga NEWSPORT
100 milionë lekë për Egnatian, rrogozhinasit e mbyllin si
Egnatia

Egnatia e ka mbyllur zyrtarisht si vend i parë sezonin 2023/24 në Superiore. Dhe pse ka mbetur 1 ndeshje për t’u luajtur, rrogozhinasit janë matematikisht kryesuesit e kampionatit të rregullt.

Me këtë triumf, Egnatia fiton dhe 100 milionë lekë që janë shpërblim nga FSHF për vendin e parë. Kujtojmë se ndeshja e radhës për djemtë e Edlir Tetovës është përballë Tiranës, që vlen vetëm për statistika.

Më pas pason finalja e Kupës së Shqipërisë kundër Kukësit. Më 14 maj në “Air Albania”, Egnatia ka mundësi të fitojë trofeun e parë për këtë sezon. Gjithçka do të mbyllet pas Kupës, me ndeshjet e “Final 4”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga