Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vëmendja edhe në Kategorinë e Parë, në fushë zbresin pretendetët (NDESHJET)

Shkruar nga NEWSPORT

Një pjesë e vëmendjes së tifozëve do të jetë edhe te Kategoria e Parë që do të luajë ndeshjet e fundit të javës së 3-të. Ashtu si “Abissnet Superiore” edhe Kategoria e Parë do të vijë ditën e sotme me dy takime mjaft interesante, të cilat do të luhen në të njëjtën orë, 16:00.

Elbasani do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes, një takim ku miqtë dëshirojnë rezultat pozitiv. Elbasanasit pas fitores spektakolare ndaj Vorës një javë më parë, ndaj lushnjarëve kërkon 3 pikët për t’u ngjithur në krye të klasifikimit. Ndërkohë nga ana tjetër Lushnja me 0 pikë në 2 ndeshje do të synojë fitoren në shpëti përballë mbështetësve të saj.

Paralelisht do të luhet edhe dueli mes Vorës dhe Burrelit. Vendasit pas humbjes me Elbasanin nuk u lejohen hapat fals dhe Artan Mërgjyshi futet në fushë vetëm për 3 pikët. Gjithashtu ekipi nga Burreli do të synojë fitoren e parë të sezonit, teksa aktualisht ka grumbulluar vetmë 1 pikë në dy sfida.

[caption id="attachment_706652" align="alignnone" width="675"]Ndeshjet e dites ne Kategorine e Pare Ndeshjet e dites ne Kategorine e Pare[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga